آفت زنجره خرما به باغهای بم خسارت وارد کرد

سلام و اروزی خوبترین برای شما بهترین!امروز وبلاگ را از کافی نت به روز می کنم.فضا و موسیقی اینجا بسیار متفاوت است...اسیر یکی عشقت یکی مثل خودت الهی بشی خونه خراب تا بفهمی دلم کردی خراب.این ابیات از موسیقی بی سر و ته کافی نته!!
خبر امروز در مورد خرما است:رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمان گفت: آفت زنجره خرما به چهار هزار و ‪ ۷۰۰‬هکتار از باغهای بم خسارت وارد کرد. وی افزود: شرایط اقلیمی این شهرستان یکی از دلایل مهم در ابتلای باغها به آفت زنجره است.او بیان کرد: کاهش میزان بارندگی طی سالهای گذشته در این شهرستان باعث شده که بم سال خشک و گرمی را پیش رو داشته باشد.
وی گفت: مبارزه با این آفت به صورت شیمیایی و غیرشیمیایی در حال انجام است. او از سمپاشی چهار هزار و ‪ ۳۰۰‬هکتار از باغهای بم خبر داد و افزود: بقیه باغهای این شهرستان تا پایان اردیبهشت ماه سمپاشی خواهند شد. وی هزینه سمپاشی باغهای خرما را در بم تاکنون دو میلیارد ریال ارزیابی کرد. او تاکید کرد: ‪ ۳۰‬نفر از کارشناسان کشاورزی در قالب طرح خرما به منظور اطلاع‌رسانی، نظارت و انجام آموزشهای لازم به کشاورزان در منطقه مشغول به فعالیت هستند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمان گفت: تاکنون یک میلیارد و ‪ ۴۰۰‬میلیون ریال نوار زرد جهت مبارزه با آفات بعد از مرحله سمپاشی خریداری شده است. وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی مبارزه با آفات زنجره خرما گفت:
تاکنون شش هزار نفر در این دوره‌ها شرکت داشته‌اند و امسال هم نیز این نوع آموزشها ادامه خواهد یافت. او از اعطای تسهیلات ‪ ۱۲‬درصدی به متقاضیان جهت خرید سمپاش نیز خبر داد و افزود: تاکنون ‪ ۲۰‬دستگاه سمپاش در استان کرمان خریداری شده است.
وی با اشاره به اینکه آفت زنجره یک آفت همگانی نبوده و دولت نیز هیچ وظیفه‌ای در مقابل سمپاشی با این آفت ندارد گفت: همکاری دولت در مبارزه با این آفت تنها به دلیل ملاحظات اجتماعی است.فقط همین

taikwh&usg=AFQjCNF7LPcilBUF1T3zg-C_jZlERlDGFA

/ 0 نظر / 3 بازدید