بشر هنوز 95 درصد از جهان هستی و گیتی را نشناخته

با سلام وخسته نباشید از رشت گرم  و دم کرده!بعد از مدتها(یک هفته)به دانشکده سر زدم.کلی دلم برای اتاق و میزم تنگ شده بود.سکوت و مردگی از همه جا می بارد ولی خوشم که تنهام!گاهی تنهایی هم عالمی دارد.صبح برای گرفتن کوپن ارزاق رفتم اداره پست صف طویلی از مردم کلافه از گرما و بی برقی را دیدم و صبر نکرده زدم بیرون!!واقعا این ادم دوپا نه تنها دنیا را نشناخت بلکه خودشو هم نشناخت!!

باور نمی کنید؟

رولف دیتر هویر»، فیزیکدان آلمانی که قرار است از سال آینده ( 2009) ریاست سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای به نام «سی.ای.آر.ان.» و یا «سرن» را به عهده بگیرد، گفت: ما هنوز قادر به تشریح و توضیح کیفیت 95 درصد از انرژی و ماده در کیهان و کاینات نیستیم. به گزارش سرویس بین‌الملل «تابناک»، هویر با تأکید بر این‌که فیزیکدانان در آغاز سومین هزاره هنوز نمی‌دانند که 95 درصد از جهان و کیهان از چه ساخته شده است، افزود: بشر در دهه‌های گذشته موفقیت‌های جالب و شگفت‌‌آوری در بخش فیزیک ذرات داشته و کیفیت ماده در محیط پیرامون خود را تشریح کرده‌ایم.

این متخصص فیزیک ذرات گفت: اما ماده‌ای را که ما به این گونه می‌شناسیم، صرفا 5 درصد از کیهان و گیتی را تشکیل می‌دهد و ما 95 درصد از عالم وجود و جهان هستی را نمی‌شناسیم. هویر که از سال 2005 میلادی مدیر پژوهشی شتاب‌دهنده آلمانی «دی.ای.اس.دبلیو.» در هامبورگ است، افزود: ما صرفا می‌دانیم که حدود یک چهارم جهان هستی، اصطلاحا از «ماده تاریک و تیره» تشکیل شده است که ما آن را نمی‌بینیم.این کارشناس گفت: به علاوه ما می‌دانیم که سه چهارم از کیهان و جهان هستی، اصطلاحا از «انرژی تاریک» تشکیل شده که گیتی را به حرکت در آورده است، اما هنوز مقدار اندکی از آن را درنیافته‌‌ایم. باور کنید بعد از این همه سال به سر این بازار رشت هم پی نبرده ام که چرا اینقدر جذاب است؟صدای دستفروشان ان خیلی جالبتر است...

/ 0 نظر / 3 بازدید