عبور مترو از چهارباغ به حیثیت تاریخی اصفهان لطمه می‌زند

با سلام و احترام خدمت دوستان!این روزها که عطرآگین است به نام حافظ شیرازی خبر های دردناکی از شهر گل و هنر اصفهان می شنویم.خبر عبور مترو از خیابان چهارباغ که بسیار نگران کننده است.

میراث فرهنگی اصفهان سرمایه‌ی اصلی و منبع مردم اصفهان است. ارزش این شهر به آثار تاریخی آن است. آنچه سبب می‌شود ارزش اصفهان بالا برود، آثار تاریخی و فرهنگی آن، بخصوص آثار مربوط به دوران اسلامی مانند میدان نقش جهان و چهارباغ است.باور کنید این مناطق فقط به ما تعلق ندارد که در مورد تخریب آنها تصمیم گیری کنیم. بحث مترو، موضوع ثبت جهانی چهارباغ را دچار اشکال کرده و این یک نقطه‌ضعف است. شورای شهر اصفهان می‌خواهد، این شهر به‌عنوان پایتخت کشورهای اسلامی به‌شمار آید، با این وجود، چنین کارهایی را انجام می‌دهد. رییس‌جمهور، دیوان عدالت اداری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌گویند، این کار نباید انجام شود، ولی معلوم نیست، چرا آن‌ها گوش به حرف کسی نمی‌دهند. این درست نیست که به‌راحتی به قانون بی‌توجهی کنیم. عجیب است که وقتی مسؤولان سازمان میراث فرهنگی می‌خواستند از مسیر مترو دیدن کنند، آن‌ها مانع شدند.

من نمیدانم چرا ناظرین متخصص در سایر نقاط ایران و جهان ساکت مانده اند.دوستان همه ما مسئول حفظ محیط زیست طبیعی و انسانی هستیم.به سهم خودم خواستار باز نگری جدی روی مسیر مترو هستم.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید