نخستین ماهواره ساخت ایران هفته آینده به فضا پرتاب می شود

با سلام و تبریک عید نیمه شعبان به همه دوستداران طبیعت زیستکره!خدمت شما عارضم که از روند گرمی هوا کاسته شده ولی روند ترافیک هر روز گرمتر می شود.مسئولین هم همیشه از جاده رشت به قزوین یادی نمی کنند.چر؟نمی دانم.خبری داشتیم که قرار است اولین ماهواره ایرانی هفته دیگر بوسیله یک پرتابگر ایرانی به فضا برود.بعنوان یک ایرانی این پیشرفت علمی را خدمت همه دوستداران این خاک و بوم تبریک می گویم.

خبر امروز ما در خصوص انرژی پاک خورشیدی است:

وزیر محیط زیست ژاپن، گفت: این کشور به دنبال آن است که جایگاه نخست خود را در جهان در زمینه تولید انرژی خورشیدی به دست آورد.

به گزارش روز جمعه تلویزیون سراسری ژاپن (ان.اچ.کی)، "تتسو سایتو" ، افزود: دولت درنظر دارد تا اقدامات لازم برای ترویج استفاده از فن آوریهای مربوط به انرژی خورشیدی ، تحقیقات مرتبط با این سیستمها و ایجاد بسته های جامع اقتصادی در این زمینه را تا پایان ماه جاری میلادی بکار گیرد.
به گزارش ایرنا به نقل از ان.اچ.کی، آلمان از سه سال پیش تاکنون جایگاه نخست در زمینه تولید انرژی خورشیدی را به خود اختصاص داده است.
سایتو خاطرنشان کرد: بسته جامع اقتصادی که از سوی دولت پیشنهاد می شود ، بر پایه سیاستهای این کشور در خصوص ایجاد جامعه ای کم کربن استوار است.
وزیر محیط زیست ژاپن، گفت: وی خواستار آن است که دولت و احزاب ائتلافی حاکم اقداماتی را در راستای تولید خودروهای نسل آینده از جمله خودروهای برقی در این کشور بکار گیرند.
این گزارش می افزاید: انرژی خورشیدی از جمله انرژیهای پاک در جهان محسوب می شود که گاز دی اکسید کربن را که از جمله گازهای گلخانه ای محسوب می شود، منتشر نمی کند.
با این وجود به دلیل افزایش مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه و نصب این نوع ژنراتورها ، به میزان کمی از این نوع انرژی در ژاپن استفاده می شود. 
از این به بعد قابلمه ها رو باید رو به افتاب قرار داد.البته اگه گوشت پیدا کردین!!این هم نوآوری وطنی!

/ 0 نظر / 3 بازدید