دغدغه های زیست محیطی پایتخت

سلام از رشت گرم و دم کرده!روز های مرداد ماه با گرمای بی حدی است همراه است گاهی نفس کشیدنهم سخت است.تعطیلات بدنه اموزشی و حتی پژوهشی را دچار خماری کرده است. شاید هفته بعد شرایط کمی مناسب تر شود.بی برقی هم شده قوز بالا قوز!مخصوصا اگر در طول شب ها باشد.برداشت اولین محصول برنج در روستای میله سرای ماسال در گیلان شاید خبر شهریوری نزدیک را نوید بدهد.خبر مروز ما در مورد دغدغه های تهران بزرگ است:

 فرهاد پورمحمد سخا (مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری تهران) روز جمعه با بیان اینکه این طرح با همکاری کمیته محیط زیست شورای شهر تهران و کارشناسان خبره محیط زیست تدوین شده ، افزود: دراین طرح راهبردهای اجرایی و طرح های کارآمد در کاهش تولید پسماندهای تهران و استفاده بهینه از بازیافت مجدد آنها پیش بینی شده است.
وی از مهمترین رویکردهای این طرح را همپاکردن و هماهنگ شدن بسیاری از اقدامات زیست محیطی دستگاههای مسئول در فعالیت های زیست محیطی عنوان و خاطرنشان کرد: این طرح تا پایان سال 1390 اقدامات زیست محیطی تهران در مدیریت پسماند را در بر می گیرد.
این مسئول گفت: این طرح اقدامات فعلی شهرداری تهران در زمینه بازیافت و تبدیل مواد و اقدامات زیست محیطی در جنوب تهران را نیز دربر گرفته و به همین منظور شهرداری با تمام امکانات خود درحال اجرای طرح های زیست محیطی در منطقه آراد کوه جنوب شهر است.
وی ادامه داد: شهرداری هم اکنون طرح هایی چون احداث نخستین سلول بهداشتی دفن زباله را که تا پایان شهریورماه افتتاح خواهد شد، در دست اجرا دارد.
وی با بیان اینکه تهران باید به سمت کاهش تولید پسماند برود، افزود: در طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران وظایفی برای دستگاههای مختلف از جمله وزارت صنایع و معادن دیده شده تا میزان تولید پسماند کاهش یابد.
مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری درمورد طرح های در دست اقدام این سازمان به اجرای طرح آنالیز فیزیکی و شیمیایی زباله تهران اشاره کرد و گفت: این طرح در زباله های تولیدی گروهی از خانوارهای تهرانی اجرا شده تا بعد از پنج سال وضعیت جدید و سرانه تولید زباله شهر تهران مشخص شود.
پورسخا افزود: طرح جمع آوری زباله های خشک خانگی که 26 درصد کل زباله های شهر تهران را تشکیل داده با بهره گیری از یکهزار خودرو ویژه هم کنون درحال اجراست.
وی با بیان اینکه هم اکنون 500 تن زباله خشک شهروندان هر روز ازسوی شهرداری تهران به طور تفکیک شده دریافت می شود گفت: درکنار طرح های فوق اجرای طرح هایی چون استحصال گاز متان کهریزک، ساماندهی جمع آوری خاک و نخاله شهر تهران، استحصال شیرابه موجود در مرکز دفن زباله کهریزک و اجرای پروژه سه هزار تنی بازیافت زباله در حال اجرا می باشد.

تابستان است و غذاهای گیلانی به راه!!!خوش باشید روزگار به کام..

/ 0 نظر / 2 بازدید