جاذبه‌های گردشگری گیلان در لیست سفر مسافران نوروزی

گیلان گیلان سرخ سفید گیلان
سرخ گل سفید گل همیشه بهار گیلان
گیلان باغ چای داره پیله دریا ماهی داره برنج مروارید داره
گبلان همیشه بهاره
سلام و صد سلام به همه سبز اندیشان این جهان خاکی خوبید؟هوای گیلان امروز آفتابی است و نوید بخش بهاری در راه است.صدای پرندگان به گوش می رسد و بوی سبز شدن به مشام می رسد. آری بهار در راه است.باد نوروزی چه می گوید؟
امسال اگر به گیلان آمدید کجا بروید؟جاذبه‌های گردشگری گیلان برای ساختن خاطراتی خوش، در لیست سفر بسیاری از مسافران نوروزی جای گرفته است. جغرافیای دلپذیر گیلان مجموعه‌ای است بی‌بدیل از شاهکارها و مواهب خدادادی از جمله دریای همیشه آبی خزر با کرانه‌های دل‌انگیز، جلگه‌ها، کوهپایه‌های جنگلی با گستره سبز شالیزارهای برنج، عطر خوش مخمل سبز بوته‌های چای، ییلاقات مصفا و رودخانه‌هایی زلال و پر پیچ و خم که شاید در خارج از این استان تنها بتوان همه این "بهشت چشم " را تنها در رویا تصور کرد.
 امروز شاید کمتر ایرانی و یا شاید هم کمتر گردشگر خارجی را بتوان سراغ گرفت که نام برخی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری گیلان چون شهرک تاریخی و باستانی ماسوله، تپه‌هاو جام مارلیک ، تالاب بین‌المللی بندرانزلی (منطقه آبکنار که حرف نداره)و یا قلعه رودخان را نشنیده باشد.جاذبه‌های گردشگری این استان آنقدر بسیار است که تقریبا جایی نیست که برای یک مسافر خالی ازلطف و جذابیت باشد، اما با این همه ‪ ۶۰‬نقطه گردشگری استان به صورت رسمی معرفی شده است.
شالیزارهای برنج، خانه‌های روستایی با سقفهای پوشیده از شالی، بازارهای هفتگی، صنایع دستی منحصر به فرد، لباس‌های محلی، دریا و سواحل آن ، باغات چای و زیتون، ابنیه‌های تاریخی، بقعه‌امامزاده‌ها، آرامگاه شخصیت‌های علمی و فرهنگی، موزه و آثار باستانی بهانه ایست تا گردشگر را به سوی خود فراخواند.

gilan-costumes1.gif 
وجود تالابهای مانند تالاب خطیب گوران و کهنه گوراب فومن، مرداب بندر کیاشهر، مرداب استیل آستارا، تالاب بین‌المللی انزلی توقفگاه و پناهگاه هزاران پرنده زیباو رنگارنگ دریایی و قوهای سپید، تالاب زیبای امیرکلایه لاهیجان باانواع پرندگان دریایی، آبشار پره‌سره هشتپر، تالاب زیبای زربیجار با پوشش گیاهی مردابی زیستگاه پرندگان مهاجر املش ، تالاب سیاه درویشان و نرگستان صومعه سرا مانند طاووسی زیبا پرهای افسونگر خود را برای پذیرایی از مسافران گسترده است.
تمامی این جاذبه‌ها و دیگر جاذبه‌های گیلان ، این استان را در ردیف چهار استان اول گردشگری کشور مطرح نموده است. یادمانباشد در گردشگری حفظ اکوسیستم های طبیعی بر همه ما واجب است.بدرود.

Gilan04.jpg

/ 0 نظر / 4 بازدید