دانشمندان آمریکایی:میلیارد ها سال پیش زمین خنک تر از آن بوده که تصور می شود

سلام به همه دوستان در این شب پاییزی!اینکه کره زیستی روزهای گرمی را می گذراند برای همه صاحبنظران غم انگیز است ولی همیشه هم اینطوری نبوده:

خبرگزاری یونایتدپرس به نقل از نشریه "نیچر" از تگزاس گزارش داد که این کشف به این معنا است که زندگی زودتر از زمانی که تصور می شد توسعه یافته است.
پژوهشگران دانشگاه های "ای ام " تگزاس و "ستنفورد" ییل اعلام کردند که یافته های آنها می تواند افکار کنونی در ارتباط با تشکیل زندگی اولیه در کره زمین را تغییر دهد.
دانشمندان آمریکایی معتقدند که به این نتیجه رسیده اند که شرایط اقلیمی میلیاردها سال پیش 50 درجه سردتر از آن بوده است که تصور می شود. این کشف به معنای این است که شرایط برای حیات آسان تر بوده و زندگی طبق تصورات پیشین در آن زمان خیلی تحت فشار قرار نداشته است. دانشمندان دانشگاه "ای ام" تگزاس سنگ هایی را از آفریقای جنوبی مورد مطالعه قرارداده اند که گفته می شود سه میلیارد و 400 میلیون سال قدمت دارد و از شمار قدیمی ترین سنگ های کشف شده است.
بررسی این سنگ ها نشان داده است که آنها دارای ویژگی هایی هستند که نشان می دهد در دمای آبی خیلی سردتر از آنکه قبلا بررسی ها نشان داده است تشکیل شده اند.
این تحقیقات نشان می دهد که دمای آب در سه میلیارد و 400 میلیون سال پیش در نهایت 105 درجه بوده است و در حالیکه این دما بالقوه خیلی گرم است هنوز بسیار کمتر از دمای 155 درجه است که تحقیقات قبلی نشان می دهد.
بنابر این تحقیق این امر به این مفهوم است که ارگانیسم های بیشتری امکان وجود داشته اند که ضرورتا گرما دوست نبوده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید