گاو ها کوله پشتی لاستیکی می پوشند

با سلام به همه دوستان و یاران وبلاگ.خدمت شما عارض هستم که دوستان و یاران وبلاگ هر روز بیشتر می شوند ولی از راهنمایی خود مرا محروم ساخته اند.چرا؟نمی دونم!

بگذریم در روزگاز عجیبی بسر میبریم باور کنید!!

دانشمندان آرژانتینی در تلاش برای اندازه گیری میزان تاثیر گاز حاصل از گوارش آهسته گاوها روی گرم شدن هوا ی کره زمین ، کیسه های پلاستیکی به پشت گاوها بستند تا این گازها در آنها جمع و اندازه گیری شود.

آرژانتین با بیش از 55 میلیون گاو، یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشت گاو در جهان بشمار می آید. دانشمندان دراین تحقیق دریافتند یک گاو استاندارد 550 کیلوگرمی روزانه بین 800 تا هزار لیتر گاز از جمله متان تولید می کند.
متان که از زباله های دفن شده، معادن زغال سنگ و نشت لوله های گاز نیز در هوا انتشار می یابد 23 برابر بیش از دی اکسید کربن موجب گرم شدن جو می شود.
"گیلرمو برا" محقق موسسه ملی فناوری کشاورزی در آرژانتین با ابراز شگفتی از مشاهده نخستین نتایج گفت احتمالا 30 درصد کل گازهای گلخانه ای آرژانتین توسط گاوها تولید می شود.
پژوهشگران در این مطالعه کیسه های بالن مانند پلاستیکی را به پشت دستکم 10 گاو بستند.
یک لوله نیز گاز معده این حیوانات را به کیسه های مذکور هدایت و در آن جمع آوری می کند.
سپس این کیسه ها برای تحقیقات از سقف آغل آویزان می شوند.
محققان آرژانتینی می گویند سیستم هضم آهسته در گاوها موجب می شود میزان زیادی متان تولید کنند. اکنون دانشمندان در حال آزمایش رژیم های غذایی جدیدی هستند که برای بهبود سیستم هضم گاوها طراحی شده و گرمای جهانی را کاهش می دهد.
به گفته "سیلویا والتورتا" از شورای ملی تحقیقات علمی و فنی، تغذیه گاوها با شبدر و یونجه به جای جو، می تواند تولید متان را تا 25 درصد کاهش دهد.

/ 0 نظر / 2 بازدید