ماهواره جمع اوری اطلاعات گازهای گلخانه ای

سلام و عرض ارادت خدمت همه دوستان!نمی دانم چرا همه چیز در مورد من دارد روند منفی می یابد؟حال شاید بگوید اول هفته است و دارد منفی نگری می کند. ولی مسئله سرما خوردگی-بسته شدن امیل ادرس من و خبر دروغ امیل شده به دوستان-مریضی دخترم و.. کمی مرا نگران کرده که اصلا زمستان را دوست نداشته باشم!!بگذریم ژاپن ماهواره ایی را دیروز به فضا فرستاد که کارکرد جالبی دارد:

به گزارش پایگاه اینترنتی جاکسا، ابتدا قرار بود سازمان بررسی هوا و فضا ژاپن "جاکسا" (Jaxa) به همراه شرکت "صنایع سنگین میتسوبیشی" ژاپن، ماهواره "ایبوکی" (Ibuki ) را روز پنج شنبه 22 ژانویه (سوم بهمن) به فضا پرتاب کنند اما به دلیل حجم زیاد ابر از جمله یک لایه بسیار سرد که پیش بینی می شد در ساعت پرتاب این ماهواره در روز پنجشنبه 22 ژانویه، اطراف محل پرتاب را فراگیرند، زمان پرتاب این ماهواره به روز جمعه 23 ژانویه (چهارم بهمن) به تعویق افتاد. موشک H-IIA که توسط شرکت "صنایع سنگین میتسوبیشی" ژاپن طراحی و ساخته شده است طبق برنامه روز جمعه میان ساعت های 12:45 دقیقه بعد از ظهر و 1:16 دقیقه به وقت ژاپن، ماهواره ایبوکی را در مدار زمین قرار داد. این ماهواره ماموریت دارد اطلاعات مربوط به وجود گازهای گلخانه ای به ویژه دی اکسید کربن و آثار منفی آن را بر محیط زیست کره زمین، جمع آوری و به زمین ارسال کند.
سازمان بررسی هوافضای ژاپن که به اتفاق مرکز ملی تحقیقات زیست محیطی ژاپن این طرح را تهیه کرده و اجرا خواهد کرد، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: لازم است دانشمندان با ماهیت دقیق و ابعاد مختلف پیامدهای گازهای گلخانه ای که برای محیط زیست زمین مضر هستند، بیشتر آشنا شوند. در بیانیه آژانس بهره برداری فضایی ژاپن آمده است: این اولین بار است که انسان قصد دارد پدیده تشکیل و اثرات گازهای گلخانه ای را از فضا مورد بررسی قرار دهد.در سالهای اخیر آثار منفی گازهای گلخانه ای برای همه آشکار شده است و جامعه جهانی را به چاره جویی وادار کرده است. پرتابگر ماهواره H-IIA که قرار است ماهواره ایبوکی را در مدار زمین قرار دهد پیش از این 14 ماموریت انجام داده است. 
 عکس روز طبیعت ژاپن

دوستان عزیز به خدا می سپارمتان.دعا کنید زودتر خوب شوم!!دلم لک زده غذاهای گیلانی را بخورم!!شامی کباب

کتلت آبداریا همان شامی کباب یه غذای گیلانیه که تقریبا" در همه جای گیلان به همین صورت درست میشه فقط اسمهاش ممکنه کمی فرق کنه.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید